Informacje ogólne

OPONEO.PL S.A. sprzedaje opony i felgi od 2001 roku. Byliśmy jednym z pierwszych sklepów internetowych w Polsce sprzedającym opony, a obecnie jesteśmy największym sklepem z oponami i felgami, liderem branży oponiarskiej w kraju.

Marką spółki i jej głównym portalem jest Oponeo.pl. Sprzedaż realizujemy za pomocą rozwiązań informatycznych opracowanych przez doświadczony dział IT. Działalność firmy oparta jest na własnych rozwiązaniach informatycznych, do których należy między innymi scentralizowany system ControlCenter. Skupienie wszystkich obszarów funkcjonalności firmy w jednym systemie pozwala na szybką i efektywną obsługę dużej liczby klientów.

OPONEO.PL S.A. to również portal tematyczny Opony.com.pl. Jest to największa w Europie baza informacji na temat opon samochodowych. Prowadzenie portalu umocniło pozycję spółki jako sprawdzonego źródła informacji i poważnego partnera handlowego.

Oprócz tego firma prowadzi portal Felgi.pl oraz popularne forum RTV AGD – Elektroda.pl. Spółka jest także współwłaścicielem firmy prowadzącej serwis motoryzacyjny Autocentrum.pl oraz posiada kilkanaście branżowych adresów internetowych.

OPONEO.PL S.A., ogólnopolski lider sprzedaży opon przez Internet, posiada także sklepy zagraniczne: niemiecki, austriacki, włoski, hiszpański, brytyjski i francuski. Planowane jest wejście na rynki kolejnych państw.

Doświadczenie, które zdobyliśmy przy wieloletniej pracy nad podwyższaniem standardów Obsługi Klienta zaowocowało rzeszą zadowolonych klientów, których liczba sięga obecnie 800 000 osób.

Nowoczesne centrum logistyczne jest w stanie wysłać 15 tysięcy opon dziennie do indywidualnych odbiorców, stanowiących około 90 proc. klientów naszej firmy.

Od roku 2007 OPONEO.PL S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Obecnie udział OPONEO.PL S.A. w rynku internetowej sprzedaży opon wynosi 75 proc., a udział w całym rynku sprzedaży opon szacuje się na około 6-8 procent. Uzyskanie dużego zaufania z Państwa strony, ze strony naszych Klientów, stało się możliwe, dzięki bardzo dużej dbałości z naszej strony o zapewnianie najwyższych standardów związanych z bezpieczeństwem realizacji Państwa zamówień.